Tungsten Ağır Alaşım Havacılık Karşı

Tungsten Ağır Alaşım Havacılık Karşı

Çelik ya da kurşun gibi geleneksel denge malzemeler üzerinde pek çok avantajı ile,ağır alaşım havacılık karşı ağırlıkları tungsten genellikle dümen, asansörler ve kanatçıklar gibi uçuş kontrol yüzeyleri, performansını optimize etmek için Uçuş Kontrol Sistemleri kullanılmaktadır.

Helikopter rotor bıçakları mükemmel bir denge talep İkinci olarak, bu nedenle helikopter denge gibi üretim sürecinde bireysel bıçakları içine inşa herhangi dengesizlikleri telafi etmek için ağır alaşım Rotor Blades kullanılabilir tungsten.  

Üçüncü olarak, tungsten ağır alaşım havacılık denge hızı üzerinde önlemek için bir fail-safe aygıtı gibi birçok pervane tasarımlarının pitch kontrol sistemi içine dahil edilmiştir. 

Dahası, tungsten ağır alaşım havacılık denge kinetik enerjisinin depolanması için cayroskopik kontrollerin dönen volanlar içine dahil edilmiştir. Tungsten alaşım karşı ağırlıklar üçgenin ağırlık merkezini ve lazer ışını salınım frekansını ayarlamak amacıyla kullanılmaktadır. Ve tungsten ağır alaşım yapılan barlar ıkınma yüksek yoğunluklu titreşim-damping uygulamaları için idealdir. 

Buna ek olarak, montaj son aşamalarında, ağırlık uçağın son dengesini ayarlamak için gerekli olabilir. Yüksek kütle nedeniyle / boy oranı sınırlı bir alanda çalışırken ağır alloythe akıllıca bir seçim Volfram. Yüksek yoğunluklu malzemeler dönme noktasından daha fazla yer gibi, aynı anda gerçekleştirilmesi sırasında tungsten ağır alaşım da aslında, toplam kaplama ağırlığı kütlesinin azaltılması gibi olanaklar sunar, böylece. 

Ayrıca, tungsten ağır alaşım uydular kullanılmaktadır. Tungsten ağır alaşımlı malzemeler sık ​​sık ağırlık merkezinin tam uzay uçuş ilerleyişi sırasında yer alan ve doğru yörüngeye girdi emin olmak için önemli bir rol oynar kütle dengelemesi için kullanılır.